wieża eiffla
bilety na koncerty
kompas

Ferraty-Dolomity Brenta

trekking i wspinaczka

Dolomity Brenta będące częścią Alp Retyckich w Alpach Wschodnich to odrębne pasmo górskie, położone w bok od głównych szlaków właściwych Dolomitów. Dzika przyroda wśród skalnych szczytów zawieszona między dolinami Val di Sole, Val di Rabbi i Val di Peio pozwala na bliski kontakt z przyrodą na granicy 3.500 m n.p.m. Większość najciekawszych tras ferratowych usytuowana jest w okolicach Madonny di Campiglio.

Via Ferrata – to (z jęz. włoskiego "żelazna droga") ubezpieczony szlak turystyczny, wyposażony dla celów autoasekuracji w linę stalową, stopnie, drabinki, mosty. Szczególnie popularny w Dolomitach. Pierwsze ferraty powstały w czasie I wojny światowej, w celu ułatwienia przemieszczania się żołnierzy między umocnionymi punktami w górach.


Zakwaterowanie

4 noclegi na kempingu k/Madonna di Campiglio, 2 noclegi w schroniskach górskich.


Wyżywienie

6 śniadań, w tym 4 samoobsługowo na kempingu i 2 serwowane w schroniskach górskich.


22 lipca - 30 lipca 2017 2.200,- zł

Świadczenia:

  Cena zawiera: ubezpieczenie alpinistyczne, 4 noclegi w namiotach na komfortowym kempingu w okolicach Madonna di Campiglio, 2 noclegi w schroniskach górskich, wyżywienie: 6 śniadań, opiekę kierownika wyprawy, przejazd na trasie: Warszawa – Madonna di Campiglio– Warszawa, oraz przejazdy lokalne (dojazdy do górskich szlaków)

  Organizator zapewnia: pakiet żywieniowy – 6 śniadań, osprzęt linowy (uprząż, lonża asekuracyjna, kask, karabinki samozatrzaskowe)

  We własnym zakresie: należy zabezpieczyć: śpiwory, odpowiednie obuwie i ubranie, raki, czekan, latarki czołówki, palniki i maszynki do gotowania, butany, kubki, menażki

  Cena nie zawiera: - pakietu 6 ciepłych posiłków po wędrówce - dodatkowo płatne ok.200 zł, biletów na wjazdy kolejką górską: ok. 40 EUR.


  Rider Górski

  1 dzień

  zbiórka w Warszawie ok. godz. 22.00. Przejazd w/g ustalonej trasy.

  2 dzień

  przyjazd na kemping w okolicach Madonna di Campiglio ok. godz.13.00. Wypoczynek po podróży, sprawdzenie sprzętu, odprawa techniczno-programowa, omówienie tras.

  3 dzień

  FERRATA GUSTAVO VIDI (Pietra Grande)

  Śniadanie. Przejazd do stacji kolejki Grostè (1640 m n.p.m.). Wjazd kolejką linową na Passo del Grostè (2438 m n.p.m.). Przejście szlakiem turystycznym w kierunku ferraty Gustavo Vidi. Sama ferrata nie jest trudna, aczkolwiek prowadzi ona w ciekawej ekspozycji, u podnóża dużego masywu Pietra Grande (2936 m n.p.m.), wśród skalych iglic. Ze szlaku możemy podziwiać widoki na Brenta Centrale z doliną Val di Tovel i szczytem Cima Presanella. Koniec ferraty prowadzi przez płaskowyż Orti della Regina, w dół do schroniska Graffer (2261 m n.p.m.). Przerwa na wypoczynek. Zejście do stacji kolejki linowej, zjazd na Passo Campo Carlo Magno. Powrót na kemping. Nocleg.

  4 dzień

  FERRATA ALFREDO BENINI - Via delle Bocchette (Cima del Grostè - Cima Falkner)

  Śniadanie. Przejazd do stacji kolejki Grostè (1640 m n.p.m.). Wjazd kolejką linową na Passo del Grostè (2438 m n.p.m.). Przejście szlakiem turystycznym w kierunku ferraty prowadzącej skalnym trawersem na przełącz Bocchetta dei Camosci (2784 m n.p.m.). Krótki odpoczynek. Przejście u podnóża Cima Falkner, na wysokość (2910 m n.p.m.). Zejście szlakiem przez schronisko Tuckett (2272 m n.p.m.) do schroniska Vallesinella (1513 m n.p.m.). Powrót na kemping. Nocleg.

  5 dzień

  FERRATA BOCCHETTE ALTE

  Śniadanie. Przejazd do stacji kolejki Grostè (1640 m n.p.m.). Wjazd kolejką linową na Passo del Grostè (2438 m n.p.m.). Przejście szlakiem turystycznym w kierunku schroniska Tuckett (2272 m n.p.m.). Po krótkim odpoczynku przejście w kierunku Bocca del Tuckett na wys. 2613 m n.p.m. z pięknym i widokami na Cima Brenta i Cima Tosa. Ferrata prowadzi ostrą i eksponowaną granią, pokonując jej kolejne z licznymi uskokami na długich i stromych drabinach. Dalej przejście na płaskowyż szczytu Spallone dei Massodi (3004 m). Zejście w dół do przełęczy Bocchette Bassa dei Massodi, skąd wybierzemy jeden z dwóch wariantów zejścia. Pierwszy wariant to mocno eksponowana ferrata Oliva Detassis, którą po drabinach szybko zejdziemy na dół. Drugi wariant kontynuuje dalej ferratę Alte (naz.Sentiero Umberto Quintavale). Droga prowadzi na taras po zachodniej stronie szczytu Cima Molveno. Stąd widok na kocioł Vedretta degli Sfulmini oraz przełęcz Bocca dei Armi. Nastepnie podążamy szlakiem w dół do schroniska Alimonta (2580 m n.p.m.). Nocleg.

  6 dzień

  FERRATA BOCCHETTE CENTRALI (Campanile Basso, Campanile Alto, C. dei Armi)

  Śniadanie. Tego dnia kontunujemy wędrówkę wśród najpiękniejszych turni grupy Brenta. Naszą wspinaczkę zaczynamy ze schroniska Alimonta (2580 m n.p.m.) w kierunku przełęczy Bocca dei Armi przez lodowiec Vedr. degli Sfulmini. Trasa wiedzie w absolutnie wyjątkowym krajobrazie od C. dei Armi do turni Campanile Alto i Campanile Basso. Szczególnie powalający jest zaś widok na Cima Brenta Alta. Jest to jeden z najpiękniejszych krajobrazowo wysokogórskich szlaków w Dolomitach. Pomimo tego, że ferrata ma kilka bardzo eksponowanych fragmentów, to technicznie jest raczej nietrudna. Turnia Campanile Basso będzi nam towarzyszyć przez duższy czas, a jej kulminacyjnym punktem będzie wąski gzyms, eksponowany na kilkusetmetrowej ścianie Torre di Brenta i Cima Sfulmini. Po około 6 godzinach dotrzemy w okolice schroniska Pedrotti (2491 m n.p.m.). Nocleg w schronisku Brentei (2491 m n.p.m.) z widokiem na najwyższy szczyt Brenty – Cima Tosa.

  7 dzień

  FERRATA SOSAT (Punte di Campiglio – Cima Mandron)

  Śniadanie. Przejście szlakiem ze schroniska Brentei w kierunku schroniska Tuckett. Zaczniemy spod ściany Cima Mandron, skad zaczyna się bardzo atrakcyjna trasa. Szlak ten, fragmentami bez żadnych ubezpieczeń zaczyna się ze skraju przepaści krótką ale eksponowaną ferratę, z tzw. powietrznym zejściem, zakończonym bardzo długą, pionową drabiną. Być może trasa nie jest jakaś rewelacyjna, ale za to oferuje piękne widoki i jest po prostu łącznikiem między Rif. Tuckett a grupą ferrat BOCCHETTE. Do schroniska Tuckett dotrzemy po ok. 4 godzinach. Skąd zejdziemy do schroniska Grostè (2261 m n.p.m.). Zjazd kolejką do Madonna di Campiglio, na kemping, Nocleg.

  8 dzień

  wyjazd po śniadaniu w kierunku granicy włosko-austriackiej

  9 dzień

  przyjazd do Warszawy w miejsce wyjazdowe ok. godz.0.30/1.00


   Mini słowniczek

   andata - wjazd w jedną stronę
   attrezzato - ubezpieczony, wyposażony, uzbrojony
   baita - szałas, bacówka
   bellissimo - przepiękny
   bivacco - mały schron turystyczny w wysokich górach, biwak, obozowisko
   camoscio - kozica
   campanile - dzwonnica, wieża przy kościele
   cappuccino - słodka kawa z mlekiem
   cima - góra, szczyt, czubek
   cinque - pięć, piątka
   forcella - przełęcz wysoko w górach np. pomiędzy szczytami, przełączka
   funivia - górska kolejka linowa
   galleria - tunel
   ghiacciaio - lodowiec
   lago - jezioro
   lungo - długi, daleki
   marmotta - świstak
   monte - góra
   nevaio - pole śnieżne
   nuvola - chmura
   parco nazionale - park narodowy, rezerwat
   passo - szeroka, rozległa przełęcz np. między masywami górskimi
   pista - szlak, trasa narciarska
   rifugio - schronisko, schron, szałas
   ritorno - powrót, droga powrotna
   salita - wjazd, podejście, droga pod górę
   sasso - kamień, głaz
   scesa - zjazd, zejście
   scoiattolo - wiewiórka
   sentiero - ścieżka, dróżka, szlak
   siesta - przerwa w porze obiadu
   tabaccheria - kiosk z art. tytoniowymi i gazetami, tam się kupuje mapy i widokówki
   temporale - burza, ulewa, wichura
   torre - wieża, baszta
   valle - dolina
   via ferrata - potocznie: żelazna ścieżka

   Dokumenty

   Galeria

   {child_list}
   Ferraty-Dolomity Brenta

   {title}

   {description}

   czytaj więcej

   {/child_list} {pagination_links}

O nas

MALOKA – (w jęz. hiszp. maloca) duży szałas służący jako mieszkanie dla wielopokoleniowej rodziny, lub plemienna chata zgromadzeń we wsiach w Ameryce Południowej. Często rada starszych, podejmowała w niej najważniejsze decyzje dla swojej społeczności. W ciągu dnia można było znaleźć w jej wnętrzu wypoczynek i schronienie przed słońcem.

czytaj więcej

Wycieczki autokarowe

Od samego początku powstania biura zajmujemy się organizacją autokarowych wyjazdów w Polsce i Europie. Wiele satysfakcji sprawia nam pokazywanie zarówno miejsc znanych, sprawdzonych jak i tych nowych, niezbyt jeszcze popularnych.

czytaj więcej

Dla szkół

W ramach naszej działalności zajmujemy się organizacją wycieczek i zielonych szkół dla dzieci i młodzieży. Bogata oferta programów umożliwia odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Polsce i Europie. Pozwala na atrakcyjne przyswojenie treści i umiejętności z historii, geografii poza murami szkoły.

czytaj więcej

Zima

Już kolejny sezon proponujemy aktywny wypoczynek w najlepszych stacjach sportów zimowych Europy. Austria i Włochy należą w zimie, do najczęściej odwiedzanych destynacji przez Polaków.

czytaj więcej

Lato

Naszym młodym Klientom oferujemy letni wypoczynek w atrakcyjnych miejscach, oraz ciekawe programy i prawdziwie wakacyjną atmosferę.

czytaj więcej

Incentive

Kompleksowo zajmujemy się organizacją konferencji, szkoleń, sympozjów jak i wyjazdów integracyjno-motywacyjnych dla firm, instytucji i stowarzyszeń. Nasze wieloletnie doświadczenie w formule incentive pozwala nam, zarówno na profesjonalne zorganizowanie dużej imprezy plenerowej jak i kameralnego spotkania w Polsce i za granicą.

czytaj więcej

Wyjazdy rodzinne

W naszej ofercie znajdują się również zagraniczne wyjazdy pobytowe i objazdowe do ciekawych zakątków całego świata.

czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na pytania związane z ofertą jak i udzielimy dodatkowych informacji.

czytaj więcej

{analytics}