4 noclegi na kempingu k/Madonna di Campiglio, 2 noclegi w schroniskach górskich.
6 śniadań, w tym 4 samoobsługowo na kempingu i 2 serwowane w schroniskach górskich.
Cena zawiera: ubezpieczenie alpinistyczne, 4 noclegi w namiotach na komfortowym kempingu w okolicach Madonna di Campiglio, 2 noclegi w schroniskach górskich, wyżywienie: 6 śniadań, opiekę kierownika wyprawy, przejazd na trasie: Warszawa – Madonna di Campiglio– Warszawa, oraz przejazdy lokalne (dojazdy do górskich szlaków)
Organizator zapewnia: pakiet żywieniowy – 6 śniadań, osprzęt linowy (uprząż, lonża asekuracyjna, kask, karabinki samozatrzaskowe)
We własnym zakresie: należy zabezpieczyć: śpiwory, odpowiednie obuwie i ubranie, raki, czekan, latarki czołówki, palniki i maszynki do gotowania, butany, kubki, menażki
Cena nie zawiera: - pakietu 6 ciepłych posiłków po wędrówce - dodatkowo płatne ok.200 zł, biletów na wjazdy kolejką górską: ok. 40 EUR.
Rider Górski
1 dzień
zbiórka w Warszawie ok. godz. 22.00. Przejazd w/g ustalonej trasy.
2 dzień
przyjazd na kemping w okolicach Madonna di Campiglio ok. godz.13.00. Wypoczynek po podróży, sprawdzenie sprzętu, odprawa techniczno-programowa, omówienie tras.
3 dzień
FERRATA GUSTAVO VIDI (Pietra Grande)
Śniadanie. Przejazd do stacji kolejki Grostè (1640 m n.p.m.). Wjazd kolejką linową na Passo del Grostè (2438 m n.p.m.). Przejście szlakiem turystycznym w kierunku ferraty Gustavo Vidi. Sama ferrata nie jest trudna, aczkolwiek prowadzi ona w ciekawej ekspozycji, u podnóża dużego masywu Pietra Grande (2936 m n.p.m.), wśród skalych iglic. Ze szlaku możemy podziwiać widoki na Brenta Centrale z doliną Val di Tovel i szczytem Cima Presanella. Koniec ferraty prowadzi przez płaskowyż Orti della Regina, w dół do schroniska Graffer (2261 m n.p.m.). Przerwa na wypoczynek. Zejście do stacji kolejki linowej, zjazd na Passo Campo Carlo Magno. Powrót na kemping. Nocleg.
4 dzień
FERRATA ALFREDO BENINI - Via delle Bocchette (Cima del Grostè - Cima Falkner)
Śniadanie. Przejazd do stacji kolejki Grostè (1640 m n.p.m.). Wjazd kolejką linową na Passo del Grostè (2438 m n.p.m.). Przejście szlakiem turystycznym w kierunku ferraty prowadzącej skalnym trawersem na przełącz Bocchetta dei Camosci (2784 m n.p.m.). Krótki odpoczynek. Przejście u podnóża Cima Falkner, na wysokość (2910 m n.p.m.). Zejście szlakiem przez schronisko Tuckett (2272 m n.p.m.) do schroniska Vallesinella (1513 m n.p.m.). Powrót na kemping. Nocleg.
5 dzień
FERRATA BOCCHETTE ALTE
Śniadanie. Przejazd do stacji kolejki Grostè (1640 m n.p.m.). Wjazd kolejką linową na Passo del Grostè (2438 m n.p.m.). Przejście szlakiem turystycznym w kierunku schroniska Tuckett (2272 m n.p.m.). Po krótkim odpoczynku przejście w kierunku Bocca del Tuckett na wys. 2613 m n.p.m. z pięknym i widokami na Cima Brenta i Cima Tosa. Ferrata prowadzi ostrą i eksponowaną granią, pokonując jej kolejne z licznymi uskokami na długich i stromych drabinach. Dalej przejście na płaskowyż szczytu Spallone dei Massodi (3004 m). Zejście w dół do przełęczy Bocchette Bassa dei Massodi, skąd wybierzemy jeden z dwóch wariantów zejścia. Pierwszy wariant to mocno eksponowana ferrata Oliva Detassis, którą po drabinach szybko zejdziemy na dół. Drugi wariant kontynuuje dalej ferratę Alte (naz.Sentiero Umberto Quintavale). Droga prowadzi na taras po zachodniej stronie szczytu Cima Molveno. Stąd widok na kocioł Vedretta degli Sfulmini oraz przełęcz Bocca dei Armi. Nastepnie podążamy szlakiem w dół do schroniska Alimonta (2580 m n.p.m.). Nocleg.
6 dzień
FERRATA BOCCHETTE CENTRALI (Campanile Basso, Campanile Alto, C. dei Armi)
Śniadanie. Tego dnia kontunujemy wędrówkę wśród najpiękniejszych turni grupy Brenta. Naszą wspinaczkę zaczynamy ze schroniska Alimonta (2580 m n.p.m.) w kierunku przełęczy Bocca dei Armi przez lodowiec Vedr. degli Sfulmini. Trasa wiedzie w absolutnie wyjątkowym krajobrazie od C. dei Armi do turni Campanile Alto i Campanile Basso. Szczególnie powalający jest zaś widok na Cima Brenta Alta. Jest to jeden z najpiękniejszych krajobrazowo wysokogórskich szlaków w Dolomitach. Pomimo tego, że ferrata ma kilka bardzo eksponowanych fragmentów, to technicznie jest raczej nietrudna. Turnia Campanile Basso będzi nam towarzyszyć przez duższy czas, a jej kulminacyjnym punktem będzie wąski gzyms, eksponowany na kilkusetmetrowej ścianie Torre di Brenta i Cima Sfulmini. Po około 6 godzinach dotrzemy w okolice schroniska Pedrotti (2491 m n.p.m.). Nocleg w schronisku Brentei (2491 m n.p.m.) z widokiem na najwyższy szczyt Brenty – Cima Tosa.
7 dzień
FERRATA SOSAT (Punte di Campiglio – Cima Mandron)
Śniadanie. Przejście szlakiem ze schroniska Brentei w kierunku schroniska Tuckett.
Zaczniemy spod ściany Cima Mandron, skad zaczyna się bardzo atrakcyjna trasa. Szlak ten, fragmentami bez żadnych ubezpieczeń zaczyna się ze skraju przepaści krótką ale eksponowaną ferratę, z tzw. powietrznym zejściem, zakończonym bardzo długą, pionową drabiną. Być może trasa nie jest jakaś rewelacyjna, ale za to oferuje piękne widoki i jest po prostu łącznikiem między Rif. Tuckett a grupą ferrat BOCCHETTE. Do schroniska Tuckett dotrzemy po ok. 4 godzinach. Skąd zejdziemy do schroniska Grostè (2261 m n.p.m.). Zjazd kolejką do Madonna di Campiglio, na kemping, Nocleg.
8 dzień
wyjazd po śniadaniu w kierunku granicy włosko-austriackiej
9 dzień
przyjazd do Warszawy w miejsce wyjazdowe ok. godz.0.30/1.00
Mini słowniczek
andata - wjazd w jedną stronę
attrezzato - ubezpieczony, wyposażony, uzbrojony
baita - szałas, bacówka
bellissimo - przepiękny
bivacco - mały schron turystyczny w wysokich górach, biwak, obozowisko
camoscio - kozica
campanile - dzwonnica, wieża przy kościele
cappuccino - słodka kawa z mlekiem
cima - góra, szczyt, czubek
cinque - pięć, piątka
forcella - przełęcz wysoko w górach np. pomiędzy szczytami, przełączka
funivia - górska kolejka linowa
galleria - tunel
ghiacciaio - lodowiec
lago - jezioro
lungo - długi, daleki
marmotta - świstak
monte - góra
nevaio - pole śnieżne
nuvola - chmura
parco nazionale - park narodowy, rezerwat
passo - szeroka, rozległa przełęcz np. między masywami górskimi
pista - szlak, trasa narciarska
rifugio - schronisko, schron, szałas
ritorno - powrót, droga powrotna
salita - wjazd, podejście, droga pod górę
sasso - kamień, głaz
scesa - zjazd, zejście
scoiattolo - wiewiórka
sentiero - ścieżka, dróżka, szlak
siesta - przerwa w porze obiadu
tabaccheria - kiosk z art. tytoniowymi i gazetami, tam się kupuje mapy i widokówki
temporale - burza, ulewa, wichura
torre - wieża, baszta
valle - dolina
via ferrata - potocznie: żelazna ścieżka
Dokumenty
Galeria
{child_list}
{/child_list}
{pagination_links}